Консультации / Гастроэнтерология

Алт в кров

Чи норма АЛТ-0,95 в крові?а аст-0,16 при викиді жовчі в шлунок.
Норма АЛТ у крові складає 0,1-0,68 мкмоль/(год л) при використанні даних одиниць вимірювання, тобто АЛТ більша референсних значень. Референсні значення АСТ 0,1-0,5 мкмоль/ (год л). Співвідношення у даному випадку складає 0,17 (коефіціент де Рітіса), що свідчить про можливість ферментопатії печінкового походження (при вірусному або токсичному гепатиті).
Щиро вдячна вам за відповідь! Підскажіть будь ласка,кромі рефлюксу гастрит з повишеною кислотністю та багато викиду жовчі,що показала ендоскопія,який на даний момент не лікую,а лікую антебіотиками гострий правобічний аднексит,чи можливо підвищення АЛТ і АСТ звязано з цим? Чи значне це підвищення ,чи ні,чи варто звернути увагу,і здати додаткові аналізи?Якщо так,то які саме? Дякую!
Підвищення помірне, але слід враховувати, що на початку захворювання і при стертих формах, зміни можуть бути спочатку незначними. Тому потрібно зробити наступні дослідження, а також подальше спостереження. Потрібно зробити: загальний аналіз крові з формулою, еритроцитарні індекси, загальний аналіз сечі, амілазу сечі, глюкозу крові, ЛДГ, "Печінкові проби" ( ГГТ, ЩФ, білірубін фракційно, альбумін, холестерин, ліпідограму), АФП, РЕА, СА 19-9, копрограму, УЗД органів черевної порожнини, ЭКГ. Слід також враховувати, що прийом деяких ліків, що мають гепатотоксичну дію, зокрема антибіотиків, може спричиняти підвищення показника АЛТ. При застосуванні антибіотика слід використовувати одночасно ентерол-250 згідно інструкції для профілактики діареї, пов'язаної з його прийомом.